KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 13856334
nr 1385 6334
Elvi Tondén
(1886-1971), Sverige
Etsningar, 3 st, Signerade, Stockholmsmotiv, 1920-tal. Motivet: 18x19cm, yttermått inklusive ram: 33x32cm
Elvi Tondén, svensk bildkonstnär född 1886, död 1971.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 22 mars 2021
kl 20:09:45
22/3 16:17:18
250 kr
22/3 20:04:45